پیش بینی نرخ طلا: این فلز گرانبها قدم بعدی را محکم تر برمی دارد

 

هفته میلادی را با یک روز معاملاتی پرتلاطم آغاز کردیم که در آن نرخ طلا افت کرد و در 1860 دلار به ازای هر انس معامله شد؛ سطحی که در مرکز یک کانال نزولی احتمالی قرار گرفته است. قله ماه آگوست وحفره نوامبر و قله ژانویه این کانال را تشکیل داده اند و امتداد آنها می تواند در هفته های آتی طلا را به قیمت های پایین تر راهی کند. با دانستن این نکته، نمودارهای تکنیکال کوتاه مدت می توانند خریداران را در معاملات خود راهنمایی کرده و احتمال سقوط به قیمت های پایین تر را به آنها هشدار دهند.

نمودار طلا/دلار (XAU/USD) در بازه ساعتی (آگوست 2020-ژانویه 2021)

سطح مقاومت کوتاه مدت طلا ممکن است که در نزدیکی سطوح فیبوناچی در محدوده 1883 و 1920 دلاری قرار گیرد. اما به احتمال قوی سطح 1956دلاری سطح مهم تری است اگرچه که این سطح با قله ماه نوامبر و ژانویه دریک محدوده است. می توان گفت که این خط “یک خط مرزی” است که اگر شکسته شود می تواند به شکل گیری روند مثبت بلندمدت کمک کند و مجموعه ای از قله‌های متمادی کوتاه تر از قله پیشین را محدود نموده و با یک شکست از کانال نزولی خارج و به کانال صعودی وارد شود.

اگرچه شکست روند نزولی صحنه پردازی شده اما تعدد سطوح مقاومت پیش رو، احتمال ورود به کانال های نزولی را در هفته های آتی امکان پذیر ساخته و خطوط بالای 1956 دلار را نامعتبر می سازند و همچنین می توانند مانع از وقوع تغییرات محسوس که در تحلیل های بنیادی پیش بینی شده شوند. جلسه روز چهارشنبه کمیته خرید بازار فدرال که قدرت لازم برای آغاز چنین تغییری را در اختیار داشت باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد. هر نشانه ای از سوی بانک مرکزی مبنی بر تغییر دادن عملیات می تواند تأثیر بسزایی در روند نمودار طلا/دلار داشته باشد.

نرخ طلا باید پس از جلسه کمیسیون خرید بازار فدرال روندی نزولی داشته باشد، خطوط حمایت در کنار خطوط فیبوناچی در سطح 1838 دلاری و خطوط پایین تری در محدوده های 1800 و 1764 دلاری به ازای هر انس به چشم می خورد. شکستی پایین تر از سطح 1764 دلاری می تواند زمینه را برای اطلاح بیشتر آماده سازد.

نویسنده: پیتر هنکس، استراتژیست DailyFX

منبع: DailyFX.com

مترجم: صدف گل منش

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.