” نمودار تعاملی” همه نمادها در TSETMC فراهم شد.

مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران از امکان جدید “نمودار تعاملی” همه نمادهای بورسی و فرابورسی در سایت TSETMC خبر داد و دو اولویت نخست را اعلام کرد.
به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از بورس پرس، روح الله دهقان درباره امکانات و ابزارهای جدیدی که اخیرا” در سایت TSETMC بکار گرفته شده (شامل موارد جابجایی “نمادهای پربیننده” با “نمادهای پرتراکنش” ، آموزش، نمایش روزانه ورود پول سهامداران حقیقی و نقشه بازار )  توضیح داد: این اقدامات با توجه به گسترش بازار سرمایه در سال های اخیر و لزوم توسعه فرهنگ سازی و آموزش رخ داده که در آینده هم ادامه دارد.

وی افزود: در این میان گزینه نمایش روزانه ورود پول سهامداران حقیقی ، بعد از اعمال تمهیدات فنی در آینده ایی نزدیک بکار گرفته خواهد شد اما امکان تازه ایی به نام “نمودار تعاملی” برای همه شرکت های بورسی و فرابورسی بکار گرفته شده که جنب محل نمایش ساعت نمادها ، بار گذاری شده است.

 

 

این مقام مسئول ادامه داد: این نمودار بر اساس حجم معاملات و قیمت روزانه سهام هر شرکت و در دوره های زمانی و با امکان تنظیم مختصات مختلف توسط کاربران بوده و می تواند در تحلیل تکنیکال سهامداران از وضعیت هر شرکت مورد استفاده قرار گیرد .

دهقان در پاسخ به این سئوال که دیگر برنامه های شرکت مدیریت فناوری بورس تهران برای سایت TSETMC چیست و آیا سامانه معاملات مشکلی ندارد، گفت: یکی از خواسته های برخی فعالان بازار سرمایه، تغییر ظاهر این سایت مهم است که با توجه به قدمت، عادت اکثر سهامداران ، پیجیدگی و حساسیت خاص این مورد، نیاز به بررسی های بیشتری است و یکی از گزینه ها هم امکان نمایش گزینه های مختلف در چند پیش زمینه و صفحه است.

وی ادامه داد: اما اولویت اصلی این سایت تقویت پایه های تکنولوژی و جلوگیری از اختلالات موردی سامانه معاملات و نمایش دقیق اطلاعات است که خوشبختانه در ماه های اخیر ، رخ نداده است . به طوری که تعداد معاملات بورس و فرابورس در چهارشنبه گذشته بالغ بر 2.5 میلیون دفعه و بی سابقه در 6 ماه گذشته بود اما مشکلی در سامانه معاملات ایجاد نشد .

دهقان افزود: بنابراین در مقطع فعلی و با وجود افزایش چشمگیر حجم معاملات در هفته های اخیر ، مشکلی در سامانه معاملات و پردازش سیستم و آمار و اطلاعات رخ نداده و انتظار می رود با توسعه تکنولوژی ، وضعیت روز به روز و هفته به هفته بهتر شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.