نفت روسیه ۵۸ سال دیگر تمام می‌شود

طبق گفته وزیر منابع طبیعی روسیه، این کشور با سرعت فعلی تولید، تا ۵۸ سال دیگر نفت و تا ۱۰۳ سال دیگر ذخایر گاز دارد.

الکساندر کوزلوف، وزیر منابع طبیعی روسیه گفت ذخایر نفت این کشور با سرعت فعلی تولید سالانه تا ۲۰۸۰ دوام می‌آورند.

وی همچنین افزود روسیه با سرعت فعلی تولید برای ۱۰۳ سال دیگر ذخایر گاز طبیعی دارد.

وی با تاکید بر اینکه روسیه باید اکتشاف در مناطقی را که حفاری در آنها سخت است توسعه دهد، گفت ذخایر نفت و گاز روسیه پیش از این هم افزایش خواهد یافت.

رئیس آژانس منابع معدنی روسیه گفت کشورش برای ۵۸ سال ذخایر نفتی دارد و پیشرفت فناوری این تاریخ را مدام به عقب می‌اندارد. وی در پاسخ به اینکه روسیه تا چه زمانی ذخایر نفتی دارد، گفت :« تا بی نهایت».

درآمد صادرات نفت و گاز روسیه اهمیت زیادی برای بودجه این کشور دارد. سقوط قیمت نفت در سال گذشته میلادی باعث سخت‌تر شدن سیاست‌های نفتی کشور شده بود به رغم این که مسکو اعلام کرده بود نفت بشکه‌ای ۳۰ دلار برای بودجه آن کافی است.

تولید نفت روسیه ۸.۶ درصد در ۲۰۲۰  به خاطر کاهش جهانی تقاضا برای نفت و پایین آمدن قیمت آن و همچنین قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس کاهش یافت. تولید نفت و میعانات گازی روسیه در ۲۰۲۰ برای اولین بار پس از بحران مالی ۲۰۰۸ پایین آمد.

روسیه در ماه گذشته پیش‌بینی خود از تولید نفت خام، گاز و زغال سنگ را برای ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ کاهش داد ولی این پیش‌بینی را برای سال‌های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ ثابت  نگه داشت. طبق آخرین پیش‌بینی دولت روسیه، تولید نفت این کشور در سال جاری میلادی ۵۱۷ میلیون تن خواهد بود، در حالی که قبلا ۵۶۰ میلیون تن پیش‌بینی شده بود. تولید نفت روسیه در ۲۰۲۲ هم ۵۴۸ میلیون تن پیش‌بینی شده است در حالی که قبلا ۵۵۸ میلیون تن تخمین زده شده بود.

منبع: تسنیم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.