عرضه و فروش 760 هزار برگه گواهي ظرفيت معادل حدود 760 مگاوات در بورس انرژي

📌  معاون برنامه‌ريزي و امور اقتصادي وزير نيرو با تشريح اقدام‌هاي صورت گرفته در چارچوب بورس انرژي گفت: تاكنون عرضه و فروش 759 هزار و 600 برگه گواهي ظرفيت معادل حدود 760 مگاوات به مبلغ 7 هزار و 617 ميليارد ريال در بورس انرژي انجام شده است.

📌 به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «محسن بختيار» در آئين رونمايي از ۳۵ طرح ساز و کاری صنعت آب و برق كه روز يكشنبه به صورت ویدئوکنفرانسی و در قالب چهل و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران و با حضور وزير نيرو برگزار شد، اظهار داشت:

اقدام بعدي در چارچوب بورس انرژي، تامين برق مشتركان صنعتي داراي حجم بالا از طريق بورس انرژي است كه به منظور تحقق هدفگذاري صورت گرفته، تعيين قيمت برق در بازار مبادله بدون مداخله دولت و خروج گروهي از مشتركان از شمول قيمت‌گذاري و محول كردن فعاليت خريد و فروش به بخش خصوصي و گسترش رقابت و تعيين قيمت برق به صورت رقابتي در امور كسب و كار جديد انجام شده است.

📌  بختيار يادآوري كرد: سه اقدام سازگاري در حوزه معاونت برنامه‌ريزي و اقتصادي در هماهنگي با تمامی اركان وزارت نيرو صورت گرفته كه علاوه بر تقويت و توسعه بورس انرژي، شامل ارتقاي حقوق مشتركان آب و برق و بهبود رويكرد تضمين خريد برق به صورت رقابتي و برگزاري مناقصه است.

وي همچنين با تشريح اقدام‌هاي انجام شده در خصوص ارتقاي حقوق مشتركان گفت: نسخه جديد آئين‌نامه عملياتي تعرفه‌هاي آب و برق هم آماده شده كه ابلاغ خواهد شد.
معاون برنامه‌ريزي و امور اقتصادي وزير نيرو درباره رويكرد سوم تضمين خريد برق به صورت رقابتي و برگزاري مناقصه هم با تشريح اهداف و اقدام‌هاي صورت گرفته در اين چارچوب اظهار داشت: اكنون براي برگزاري ناحيه‌اي خريد تضميني برق در اسفند امسال توسط شركت برق حرارتي برنامه‌ريزي‌هاي لازم انجام شده است.

 

منبع: ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.