ظهور نشانه های شکست قیمت ها در بازار پلیمر ترکیه

با شروع افت قیمت پلی پروپیلن ها در بازار ترکیه متاثر از افزایش تولید آمریکا، نگرانی از افت بیشتر قیمت ها سبب شده تا برخی از تریدرها حاضر به فروش محموله های آماده خود با تخفیفات بالا نسبت به قیمت های آیسیس در بازار ترکیه باشند.

به نظر می‌رسد افت قیمت ها به دلیل افزایش محموله های آمریکایی ادامه داشته باشد و در هفته های آتی شاهد ریزش های بزرگ در بازار باشیم.

تاجران از موجودی بالای انبارهای معامله گران در ترکیه خبر می دهند و می گویند: وضعیت موجودی ها در سطح بسیار بالایی قرار دارد و برخی از تجار ترجیح می دهند محموله های خود را به دلیل نگرانی نسبت به افت بیشتر قیمت ها، با قیمت های پایین تر بفروشند. به نظر می رسد نشانه های شکست قیمت ها در بازار ترکیه نمایان شده باشد، از این رو تاجران بازار پلیمر ترکیه را روزهای آتی شکننده و ریسکی پیش بینی می کنند.

این در حالی است که در بازار ترکیه آفر پلی اتیلن سنگین F7000 پتروشیمی ایلام در محدوده 1850 دلار در هر تن قرار دارد که شامل ۶/۵ درصد حقوق گمرکی و ۱۸ درصد مالیات و ارزش افزوده است، با کسر هزینه های گمرگی و مالیات این محموله حدودا با قیمت 1470 دلار در هر تن CPT در بازار ترکیه به دست مصرف کننده نهایی می رسد.

در همین حال قیمت هموپلیمر فایبر در بازار ترکیه بیشترین افت را در هفته جاری تجربه کرده است، به طوری که این کالا از مبدا خاورمیانه و هندوستان با 80 دلار افت به رقم 1920 تا 2020 دلار در هر تن CFR در بازار ترکیه رسیده است.

هموپلیمر فایبر ایران هم با 120 دلار به رقم 1930 تا 2080 دلار در هر تن CPT در بازار ترکیه اعلام می شود. هموپلیمر رافیا هم با مبدا خاورمیانه و هند نیز با 50 دلار کاهش با رقم 1850 تا 1950 دلار در هر تن CFR در بازار ترکیه پیشنهاد می شود.

هموپلیمر رافیای ایران هم با قیمت 1940تا 1980 دلار در هر تن CPT در بازار ترکیه گزارش شده است.

 

منبع: پتروتحلیل

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.