دست به دست شدن ۱۴ میلیارد و ۷۹۵ میلیون برگه بهادار/ بانکی‌ها در صدر معاملات

امروز در بورس تهران رقم خورد:

 

امروز دوشنبه، شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۳۱۶۳۶ واحدی معادل ۲.۰۹ درصد به یک میلیون و ۴۸۴ هزار و ۱۲۲ واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه، امروز تالار شیشه‌ای در سومین روز کاری هفته (دوشنبه بیست و چهارم آذرماه ۹۹)، شاهد افت شاخص بود. به طوریکه شاخص کل هم وزن ، با افت ۴۳۴۹ واحدی معادل ۰.۹۵ درصد، عدد ۴۵۱ هزار و ۹۰۴ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۲۸۴۷ واحدی به رقم ۲۹۵ هزار و ۷۶۵ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۳۵۳۱۳ واحد کاهش را رقم زد و به سطح ۲ میلیون و ۴۹ هزار واحد رسید.

همچنین شاخص بازار اول با ۲۵۴۷۲ واحد کاهش به رقم  یک میلیون و ۹۳ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۵۵۷۴۵ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۹۷۵ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فملی، فولاد، فارس، شستا، تاپیکو، کگل، اخابر با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در سومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۱۴ میلیارد و ۷۹۵ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۸۰۵ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۴۶ هزار و ۶۴۴ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

بر اساس این گزارش، گروه بانک‌ها با حدود ۲۵ هزار میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات امروز را به خود اختصاص دادند و پس از آن گروه خودرو و فلزات اساسی به ترتیب رتبه دوم و سوم را در این خصوص به خود اختصاص دادند.

همچنین، روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی وتجارت، شستا، خودرو، وپارس، شپنا و برکت، به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

منبع: سنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.