حرکت ضعیف طلا در آغاز هفته میلادی

طلا هفته جاری میلادی را ضعیف آغاز کرد و با کاهش -0.84درصدی پایین تر از نرخ 1860 دلار به ازای هر انس معامله می شود. وضعیت نقره اندکی بهتر است و با کاهش -0.40 درصدی در نرخ 27.76 دلار در حال معامله است. کالاهای دیگر نظیر مس نیز با 0.80% کاهش رو به رو بود در حالیکه نرخ قرارداد نقدی نفت وست تگزاس اینترمیدیت با 0.61% افزایش را به ثبت رساند.

وضعیت بازارهای بورسی در منطقه آسیا و اقیانوس آرام نیز آشفته بود. شاخص “نیکی” 225 واحد معادل 0.74% افزایش و “نیفتی هند” با 0.51% کاهش رو به رو بود. قراردادهای آتی اروپا نیز وضعیت مشابهی را تجربه می کنند. بازارهای استرالیا و چین نیز به دلیل تعطیلات رسمی بسته بودند.

در بازار فارکس نیز شدیدترین تغییر در طول شب گذشته متعلق به NZD/USD (جفت ارز دلار نیوزلند به دلار آمریکا) بود. نسبت این جفت ارز 0.20% افزایش یافت در حالیکه شاخص دلار حدود 0.08% در جهت مخالف پیشروی کرده بود. در بازار رمزارز ها نیز، نرخ بیت کوین اندکی افزایش یافت. به نظر می رسد که این رمز ارز بار دیگر قصد امتحان کردن سطح 40 هزار دلاری را دارد.

اگر بخواهیم نیم نگاهی به اخبار شب گذشته و آخر هفته داشته باشیم می توانیم به خبر منتشر شده از کاخ سفید بپردازیم. کاخ سفید اعلام کرد که “گروه هفت”[1] روی قرارداد دیگری به نام Build Back a Better World (ساختن دنیایی بهتر) به اجماع نظر رسیده اند. لازم به ذکر است که این توافق در مورد زیرساخت ها و آب و هواست.

مدیر بانک مرکزی اروپا، بار دیگر اعلام کرد که اکنون برای نظر دادن در مورد پایان خریدهایPEPP (برنامه خریدهای ضروری کرونا) بسیار زود است.

گروه هفت در چین مصمم به پیدا کردن منبع اصلی ویروس کروناست و تصمیم گرفته است تا کار اجباری در سین کیانگ را براندازد.

دولت بریتانیا موافقت خود را برای برداشتن قرنطینه تا 4 هفته دیگر اعلام کرد- اطلاعیه رسمی امروز منتشر می شود.

اتحادیه اروپا بیان کرد در مورد توافق هسته ای ایران پیشر فت هایی حاصل شده اما موضوعات مهم همچنان باقی مانده است.

پس از آنکه مجلس اسرائیل به یک دولت ائتلافی رأی دادند نتانیاهو قدرت 12 ساله خود در اسرائیل را از دست داد. نفتالی بنت نیز پس از رقابتی تنگاتنگ به عنوان نحست وزیر سوگند یاد کرد.

در پی توئیت ایلان ماسک، نرخ بیت کوین نیز اندکی افزایش یافت. ماسک نوشت: «زمانی که تأییدیه قابل قبولی (تقریبا 50%) در مورد استفاده از انرژی پاک توسط ماینرها و چشم انداز مثبت آینده بدست آید، تسلا نیز تراکنش بیت کوین را از سر می‌گیرد.»

[1] جی۷، نشست وزیران اقتصاد هفت کشور صنعتی است. این نشست در سال ۱۹۷۵ باحضور شش کشور: آلمان، فرانسه، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا تشکیل گردید. بعدها کانادا نیز به این گروه پیوست.

 

نویسنده:

منبع: کیتکو

مترجم: صدف گل منش

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.