تولید ریل ملی ذوب آهن دو برابر می‌شود

مدیرمهندسی نورد کارخانه ذوب آهن اصفهان گفت: این شرکت هیچگونه محدودیتی برای تولید انواع ریل‌هایی که در دنیا به طور عام مصرف می‌شود، ندارد و حتی قادر به تولید ریل‌هایی با ویژگی‌های خاص هم هست.

محمدامین یوسف‌زاده اظهار داشت: حجم کنونی تولید ریل ملی در شرکت ذوب آهن به حدود ۵۰ هزار تن رسیده و امید است در سال جدید با توجه به بهبود ظرفیت خط تولید و ورود تجهیزات و فناوری‌های جدید بتوان تولیدات ریلی را به دو برابر حجم سال گذشته رساند و زمینه صادرات این محصول راهبردی را فراهم کرد.

وی افزود: تاکنون سه نوع ریل به سفارش شرکت قطار شهری (مترو) با ویژگی‌های خاص شامل ریل اکسچرنا برای متروی اصفهان، ریل UFC۶۰ برای تحویل به متروی تهران و ریل USA۵۴ برای متروی مشهد در کارخانه ذوب آهن اصفهان تولید شده است.

مدیرمهندسی نورد کارخانه ذوب آهن اصفهان با تاکید بر اینکه این شرکت قابلیت تولید هرگونه ریلی را دارد، خاطرنشان کرد: مادر صنعت فولاد ایران در زمینه تولید انواع ریل هیچگونه محدودیتی ندارد، اما عمده تمرکز این شرکت بر روی تولید ریل برون‌شهری است و باتوجه به اینکه حجم سفارش دولت برای انواع ریل بسیار زیاد است، تعهد کارخانه ذوب آهن هم به دولت بالاست.

بر اساس گزارشی از صدا و سیما، یوسف‌زاده تاکید کرد: امکانات تولید هر نوع ریل مورد نیاز برای مترو در شرکت ذوب آهن اصفهان فراهم است و این شرکت آمادگی تولید آن را دارد.

 

منبع: فلزات آنلاین

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.